Gülüş Tasarımı

Alper Süer - DoktorTakvimi.com

3D SMILE DESIGN ile en doğal ve estetik gülüş tasarımları…

Dijital gülüş tasarımının yaratıcısı Dr.Christian Coachman’ın en doğal gülüşü,diş renklerini ve formlarını elde edebilmek için uyguladığı prosedür,kliniğimizde uzman ekibimiz tarafından  uygulanmaktadır.Sonuç gerçekten göz kamaştırıcı..

Kliniğimizde uyguladığımız gülüş tasarımları,Öncelikle klinikteki fotoğraf stüdyomuzda çektiğimiz birkaç fotoğraf ve sizinle yaptığımız,beklentilerinizi birlikte değerlendirdiğimiz bir sohbetle başlıyor.Ardından ağız içi dijital tarayıcı ile dişlerin tüm şekil renk ve konumlarının dijital ortama aktarılması işlemini gerçekleştiriyoruz..Ardından bizim için çalışma süreci başlıyor…Fotoğraflar ve dijital tarayıcı verilerini,yüz yapısı, dudaklar ve gözleri değerlendiriyoruz ve..  3D DSD SMILE DESIGN prosedürünü uygulayarak sizin için en güzel birçok farklı gülüş tasarımı için dental alternatifleri elde ediyoruz.

Mock up aşaması:

Ertesi gün tamamı 3D dijital ortamda  hazırlanan geçici tasarım

materyallerini dişler üzerine yerleştirerek hastalarımızla birlikte karar verme aşamasına geçiyoruz. En güzeli de tüm bu işlemler dişlerde herhangi bir kesme düzeltme veya küçültme işlemi gerektirmeden yapılmış olması.. Ayrıca gülüş tasarımında günümüzdeki en son teknoloji özel bir kamera ile siz hareket halindeyken ve bizlerle konuşurken alternatif gülüş tasarımlarını sizin dişleriniz üzerine yerleştiriyoruz ve siz kendinizi bir anda yapacağımız dişlerle hareketli olarak izleyebiliyorsunuz..Ve tüm bu işlemler esnasında kendi dişleriniz hiçbir işleme tabi tutulmuyor.

Ardından hastamızla birlikte karar kıldığımız, final gülüş tasarımımız için genellikle diş yüzeylerine 0,3-0,5 mm kalınlığında yine özel dijital cihazlarda yaptığımız tasarımlarla ürettiğimiz seramik laminate restorasyoları özel yöntemlerle dişlerin sadece ön yüzüne simante ediyoruz.

Tabi ki en büyük mutluluk bizler için,  estetiğin doğal dokuların bütünlüğünü bozmadan,doğal dişleri koruyarak sağlanabilmesi..